Податковий і митний контроль

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.02.E.061
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: к.е.н. Воскресенська Тетяна Ігорівна
Семестр: 8 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою дисципліни «Податковий і митний контроль» є засвоєння принципів та особливостей проведення податкового та митного контролю, на основі опрацювання відповідних джерел інформації отриманих з облікових даних. Набуття вмінь розв’язувати типові задачі та вирішувати практичні проблеми під час професійної діяльності у галузі оподаткування, податкового і митного регулювання та під час навчально-пізнавального процесу, що передбачає застосування спеціалізованих теоретичних та емпіричних методів при реалізації податкового та митного контролю.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: загальні компетентності: - базові знання фундаментальних наук, в обсязі, необхідному для освоєння загально-професійних дисциплін; - базові знання в галузі управління та адміністрування, необхідні для освоєння професійно-орієнтованих дисциплін; - здатність до застосування знань на практиці; - здатність здійснювати пошук та аналізувати інформацію з різних джерел; - навички використання інформаційних та комунікативних технологій; - підприємницький дух, ініціативність; -креативність, здатність до системного мислення; фахові компетентності: - вміння аналізувати і структурувати проблемні області в діяльності підприємства та знаходити конструктивні рішення на основі спеціальних знань; - здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач спеціальності; - уміння аргументувати вибір методів розв’язування спеціалізованих задач, критично оцінювати отримані результати та обґрунтовувати прийняті рішення; - здатність на основі спеціальних знань мінімізувати економічні ризики: податкові, несплати заборгованості, кредитні, відсоткові, валютні, втраченої фінансової вигоди; - розуміння існуючих технологій і здатність передбачати економічні, соціальні і морально-етичні наслідки застосування на практиці нових розробок і методик у сфері обліку і оподаткування; - вміння застосовувати на практиці конкретні методи облікового забезпечення управління підприємством, спрямованого на обмеження кризових процесів і недопущення його збитковості, застосування ринкових прийомів підтримання рентабельної роботи підприємства; - розуміння механізму здійснення податкових правовідносин, розрахунків в податковому процесі, знання податкового законодавства, принципів податкової відповідальності.
Результати навчання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: - Інтергральної компетенції : здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сферіобліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю. - Фахових компетентностей професійного спрямування: використовувати методику та відповідний інструментарій для реалізації митного і податкового контролю. - ідентифікувати та визначати можливі ризики при реалізації митного і податкового контролю. Результати навчання даної дисципліни полягають у знанні елементів податкового та митного контролю; вмінні аналізувати наслідки їх застосування.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізит: «Податкові розрахунки», «Облікова політика підприємства»; - кореквізити: "Облік зовнішньоекономічної діяльності", "Податкова звітність"
Короткий зміст навчальної програми: Курс розпочинається із розгляду питань сутності та видів податкового контролю на підприємстві, визначаються суб'єкти його реалізації. Далі розглядаються форми та методи проведення податкового контролю. Розкриваються особливості проведення податкових перевірок в розрізі їх видів. Окремий розділ курсу присвячений інфораціному забезпеченню податкових перевірок та оформлення їх результатів. У цьому курсі розкривається специфіка оганізація та особливості проведення перевірок окремих видів податків та зборів, зокрема: ПДВ, податку на прибуток, податку з доходів фізичних осіб, акцизного податку. В дисципліні ґрунтовно розглянуто сутнісно-видову характеристику митного контролю та специфіку його проведення в розрізі окремих видів. Вивчаються права, обов'язки митних органів. Вивчення дисципліни дає змогу засвоїти особливості застосування окремих форм митного контролю. Також передбачено розгляд настання відповідних видів відповідальності за порушення податкового та митного законодавства.
Опис: Загальна характеристика податкового контролю. Органи реалізації податкового контролю, їх права та обов’язки. Форми та методи проведення податкового контролю. Сутнісно-видова характеристика податкових перевірок та особливості їх здійснення. Інформаційно-аналітичне забезпечення проведення та особливості оформлення результатів податкових перевірок. Організація та особливості проведення перевірок окремих видів податків та зборів. Загальна характеристика митного контролю. Права, обов'язки та функції державних митних органів при здійсненні контролю. Форми проведення митного контролю. Відповідальність за порушення податкового та митного законодавства.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (40%): усне опитування, виконання розрахункових завдань на практичних заняттях, письмове тестування, виконання контрольної роботи. - Підсумковий контроль (60%): залік (письмова та усна компонента).
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: - робота на практичних заняттях - 20 балів; - виконання та захист контрольної роботи - 20 балів; Екзаменаційний контроль: - письмова компонента - 50 балів; - усна компонента - 10 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Загородній А.Г. Податки. Оподаткування. Податкове планування: навч. посібник / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк, Л.М. Лучишин, В.Я. Оліховський. – Львів: ЗУКЦ, 2017. ? 512 с. 2. Податки в Україні: від теорії до практики: навчальний курс. 1-е видання / Е.А. Воронская – Акцент ПП, 2018. – 464 с. 3. Куцик П.О., Полянська О.А. Облік і звітність в оподаткуванні: навчальний посібник: - Львів: Видавництво Львівського торговельно-економічного університету, 2017. – 508с. 4. Податковий менеджмент: навч. посібник / С.В. Паранчук, А.С. Мороз, О.С. Червінська, Н.Г. Синютка. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. -296 с. 5. Гетманцев Д.О., Форсюк В.Л., Федчишин Ю.А., Лавреха Ю.М. Непряме оподаткування: правова сутність та адміністрування: наук. практ. посіб. / Д.О. Гетманцев, В.Л. Форсюк, Ю.А Федчишин, Ю.М.Лавреха. – 2-ге вид., перероб. і допов. – К: Юрінком Інтер, 2016, 592 с. 6. Податковий кодекс України № 2755 –VI від 02.12.2010. 7. Митний кодекс України №4495-VI від 13.03.2012. 8. Інформаційні ресурси 9. Бухгалтер 911: спеціалізований сайт для бухгалтерів. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://buhgalter911.com. 10.ЗаконодавствоУкраїни. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov. 11.Міністерство фінансів України. Законодавство. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua/news/aspekti-roboti/zakonodavstvo. 12. Державна фіскальна служба України. Офіційний сайт: http://sfs.gov.ua/ 13.Всеукраїнська професійна газета «Все про бухгалтерський облік». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.vobu.com.ua/ukr.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).