Фінансовий облік I

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.00.O.022
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: к.е.н., доц. Височан Ольга Олегівна
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення навчальної дисципліни є здатність ефективно вирішувати складні задачі, пов’язані порядком ведення фінансового обліку активів на комерційних підприємствах з відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку з використанням сучасних технічних засобів і новітніх методик та формування потенціалу особистого наукового й фахового вдосконалення в руслі глобальних тенденцій розвитку європейських та світових цінностей.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: інтегральних: - здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю фахових: - здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: - визначати сутність об’єктів фінансового обліку активів та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності суб’єктів господарювання комерційного сектору економіки; -: володіти методичним інструментарієм фінансового обліку господарської діяльності підприємств; - розуміти особливості практики здійснення фінансового обліку діяльності підприємств різних організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні дисципліни: Бухгалтерський облік (загальна теорія). Супутні та наступні дисципліни: Фінансовий облік ІІ, Звітність підприємств
Короткий зміст навчальної програми: Теоретичний матеріал навчальної дисципліни охоплює 10 тем, що розкривають порядок ведення фінансового обліку на підприємстві за окремими функціональними ділянками в частині документування, реєстрації на рахунках бухгалтерського обліку, в облікових регістрах та основи відображення інформації про активи та дебіторську заборгованість у фінансовій звітності підприємства. Розкриття предмета дисципліни розпочинається з розгляду фінансового обліку як інформаційної системи, визначення його функцій, мети, цілей та завдань, розгляду основних принципів ведення фінансового обліку та законодавчо-нормативного регулювання здійснення облікових процесів на підприємстві. Навчальні матеріали дисципліни розкривають порядок ведення обліку за такими функціональними ділянками як: основні засоби та інші необоротні активи, нематеріальні активи, поточні та довгострокові фінансові інвестиції, довгострокова та поточна дебіторська заборгованість, запаси, незавершене виробництво та грошові кошти. Побудова кожної теми курсу передбачає вивчення ведення обліку в контексті послідовного вивчення порядку документування, оцінки, реєстрації операцій на рахунках та основи розкриття інформації про такі активи чи заборгованість у фінансовій звітності підприємства.
Опис: Основи побудови фінансового обліку. Облік основних засобів та інших необоротних матеріальних активів. Облік нематеріальних активів. Облік довгострокових фінансових інвестицій. Облік довгострокової заборгованості та інших необоротних активів. Облік виробничих запасів. Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів. Облік незавершеного виробництва та готової продукції. Облік грошових коштів та поточних фінансових інвестицій. Облік розрахунків з покупцями і замовниками та іншої поточної дебіторської заборгованості.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (30%): усне опитування, робота на практичних заняттях, виконання лабораторних робіт. - підсумковий контроль (70%): іспит (письмова та усна компонента)
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: - робота на практичних заняттях - 20 балів; - виконання та захист лабораторних робіт - 10 балів; Екзаменаційний контроль: - письмова компонента - 60 балів; - усна компонента - 10 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Височан О.С. Фінансовий облік: навч. посібник / О.С. Височан, О.О. Височан. – 2-ге вид., переробл. і доповн. – Львів: Видавець: ПП Сорока Т.Б., 2017. – 450 с. 2. Фінансовий облік: підручник / Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, П.Н. Денчук та ін. – 2-ге вид., доп. і перероб. – Тернопіль: ЗУНУ, 2020. – 482 с. 3. Лисиченко О.О. Фінансовий облік: навч. посібник / О.О. Лисиченко, П.Й. Атамас, О.П. Атамас. – К.: Центр учб. літ., 2020. – 356 с. 4. Фінансовий облік: навч. посібник / В.М. Краєвський, О.П. Колісник, Н. В. Гуріна та ін. – Ірпінь: Державний податковий університет, 2022. – 616 с. 5. Фінансовий облік і звітність: навч. посібник / уклад.: С. І. Мельник, І. М. Горбан, Н. С. Марушко. – Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2022. – 388 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).