Контроль і ревізія

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.02.E.054
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: д.е.н., доц.. Яструбський Михайло Ярославович
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Мета викладання дисципліни «Контроль і ревізія» полягає у вивченні студентами організації контрольно-ревізійної роботи, способів і методів її проведення, оформлення результатів ревізії, аудиту виробничо-господарської діяльності підприємств у всіх галузях народного господарства України. Особлива увага при цьому відводиться питанням проведення ревізії на таких ділянках роботи підприємства як виробництво, розрахунків з бюджетом, з постачальниками, з робітниками і службовцями і т.д. Вивчення даного курсу базується на знанні студентом як основних загальнотеоретичних, так і загальноекономічних дисциплін, в першу чергу – бухгалтерського обліку, фінансів тощо.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: загальні компетентності: ЗК 1.12. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо. фахові компетентності: ФК 04. Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання
Результати навчання: У результаті вивчення модуля студент повинен: Розуміти особливості практики здійснення контролю та ревізії діяльності підприємств різних форм власності та організаційно-правових форм господарювання.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізит: Бухгалтерський облік, - кореквізити: Фінансовий облік I.
Короткий зміст навчальної програми: Теоретичні основи і принципи організації контролю в Україні. Організація, планування, методи й техніка контролю ревізійної роботи. Контроль і ревізія грошових коштів. Контроль і ревізія операцій з основними засобами та нематеріальними активами. Контроль і ревізія операцій з запасами. Контроль і ревізія розрахункових і кредитних операцій. Контроль і ревізія виробництва і собівартості продукції та її реалізації. Контроль і ревізія фондів, і фінансових результатів. Перевірка стану бухгалтерського обліку, і звітності.
Опис: 1. Теоретичні основи і принципи організації контролю в Україні. 2. Організація, планування, методи й техніка контрольно - ревізійної роботи. 3. Контроль і ревізія грошових коштів. 4. Контроль і ревізія операцій з основними засобами та нематеріальними активами. 5. Контроль і ревізія операцій з запасами. 6. Контроль і ревізія використання трудових ресурсів і фондів оплати праці. 7. Контроль і ревізія розрахункових і кредитних операцій. 8. Контроль і ревізія виробництва і собівартості продукції та її реалізації. 9. Контроль і ревізія фондів і фінансових результатів. 10. Перевірка стану бухгалтерського обліку і звітності.
Методи та критерії оцінювання: - усне опитування,розв’язування задач, контрольна робота-(30%) -підсумковий контроль (70 %, контрольний захід,залік): письмово-усна форма (70%).
Критерії оцінювання результатів навчання: Максимальна оцінка в балах-100 Усні відповіді на практичних заняттях -30 Виконання та захист контрольної роботи - 10 Письмове тестування -60
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Хомяк Р.Л., Яструбський М.Я., Лемышовська О.С. та ін. „Кконтроль і ревізія” навчальний посібник «Видавнича група "Бухгалтери України"» Львів 2021 р. 263 с. 2 Р.Л.Хомяк, В.І.Лемішовський, В.І.Воськало, В.С.Мохняк «Бухгалтерський облік в Україні» Львів, Бухгалтерський центр „Ажур”, 2010 р. – 439 с. 3. Хомяк Р.Л., Лемішовський В.І. „Бухгалтерський облік та оподаткування” навчальний посібник ІІІ-є видання, Львів, Бухгалтерський центр „Ажур”, 2010 р. – 1219 с. 4. Є.М. Романів, Р.Л. Хомяк, А.С.Мороз, В.О.Озеран „Контроль і ревізія” навчальний посібник Л. Інтелект-Захід – 2004 р. 325 с. 6. Хомяк Р.Л., Станасюк Н.С. „Контроль і ревізія”, навчальний посібник Видавництво „Магнолія 2006”, Львів, 2011 р. – 314 с. 6. Стрєльніков Р.М., Свірідова Т.В. „Контроль і ревізія” Практикум: Навч.посібник – К.: Центр учбової літератури, 2007 р. 336 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).