Звітність підприємств

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.00.O.027
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: к.е.н., доц. Воськало Володимир Іванович
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни «Звітність підприємств» є формування у студентів системи знань про методологічні та організаційні основи підготовки, формування та подання звітності підприємств та організацій України; набуття студентами системи знань з концептуальних основ формування звітності підприємств, практичних вмінь та навичок щодо формування і подання фінансової, податкової, статистичної та спеціальної звітності.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: загальних: - здатність продемонструвати знання щодо порядку формування і подання звітності на практиці. фахових: - здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому та управлінському обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності та інтерпретації для задоволення інформаційних потреб осіб, що приймають рішення.
Результати навчання: ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізит: Фінансовий облік І, Фінансовий облік ІІ. - корреквізит: Податкова звітність
Короткий зміст навчальної програми: Звітність підприємств та її класифікація. Фінансова звітність підприємств та організацій України. Особливості фінансової звітності суб’єктів малого підприємництва. Консолідована фінансова звітність. Податкова звітність. Соціальна звітність. Статистична звітність.
Опис: Звітність підприємств та її класифікація. Фінансова звітність підприємств та організацій України. Фінансова звітність: Баланс (Звіт про фінансовий стан), Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал, Примітки до річної фінансової звітності. Особливості фінансової звітності малих підприємств, Консолідована фінансова звітність, Податкова звітність: податок з прибутку підприємств, податок на додану вартість та акцизний податок, інші форми податкової звітності, Звітність щодо оподаткування доходів найманих працівників, Статистична звітність.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (40%): усне опитування, робота на практичних заняттях, виконання розрахунково-графічної роботи, виконання лабораторних робіт; - Підсумковий контроль (60%): екзамен (тестовий контроль, усна компонента)
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: - робота на практичних заняттях - 10 балів; - виконання та захист лабораторних робіт - 10 балів; - виконання розрахунково-графічної роботи - 20 балів; Екзаменаційний контроль: - письмова компонента - 50 балів; - усна компонента - 10 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Звітність підприємства: підручник / Лень В.С., Гливенко В.В. 2-ге вид. – К.: Каравела, 2019. – 676 с. 2. Звітність підприємств: навч. посіб. / Л. П. Петришин, Г. В. Сиротюк ; за ред. Л. П. Петришин. – Львів : Магнолія 2006, 2019. – 416 с. 3. Звітність підприємств: навч. посіб.(для студ. вищ. навч. закл.за спец. «Облік і оподаткування») [В.П. Пантєлєєв, О.А. Юрченко, Г.М. Курило, К.В. Безверхий; заг. редакцією д.е.н., проф. В.П. Пантєлєєва]. – К.: ДП «Інформ.-аналіт. агентство», 2017. – 432с. 4. Фінансова звітність підприємств: Навчально-методичний посібник / С. В. Приймак, М. Т. Костишина, Д. В. Долбнєва. – Львів: Ліга-Прес, 2016. – 268 с. 5. Бондар М.І. Звітність підприємства. Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2015. - 570 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).