Облік та оподаткування підприємств АПК

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.01.E.045
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: К.е.н., доцент Шепель Тетяна Павлівна
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» є підготовка фахівця-бакалавра з бухгалтерського обліку, який міг би кваліфіковано працювати в умовах ринку та бути консультантом-порадником керівника підприємства, шляхом вивчення особливостей організації роботи з бухгалтерськими документами та методики ведення бухгалтерського обліку з урахуванням специфіки сільськогосподарського виробництва при здійсненні підприємством найрізноманітніших операцій. Розуміння основ і методики організації обліку допомагає у подальшому засвоєнню суті обліку, легкому пристосуванню до змін в обліковій політиці.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: Інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю. Фахових: Здатність застосовувати професійні знання та вміння для розв’язання типових задач із фінансового обліку та оподаткування підприємств АПК.
Результати навчання: Результати навчання даної дисципліни деталізують такі програмні результати навчання: Застосовувати професійні знання та вміння для здійснення фінансового обліку та оподаткування підприємств.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Аудит Звітність підприємств Облік у державному секторі економіки Супутні і наступні навчальні дисципліни: Облік за видами економічної діяльності Внутрішньогосподарський контроль Аналіз за видами економічної діяльності
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Облік та оподаткування підприємств АПК» вивчає питання галузевих особливостей обліку та оподаткування ресурсів, праці та її оплати, господарських процесів, доходів, витрат і фінансових результатів; особливості складання звітності; облік ПДВ у підприємствах АПК; державна підтримка та податкове регулювання в аграрному секторі економіки. Мета вивчення дисципліни – здобути теоретичні знання та сформувати навички документального оформлення господарських операцій, використання облікових реєстрів для відображення господарських операцій, складання фінансової звітності з урахуванням специфіки сільськогосподарського виробництва. Предметом вивчення дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» є діяльність суб'єктів підприємств АПК, відображення у планових, звітних, статистичних, облікових та інших джерелах інформації, державна підтримка та податкове регулювання аграрного сектора економіки. Завданням вивчення дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» – використовувати облікову, податкову інформацію для управління підприємством; використовувати особливості складання звітності підприємств АПК для правильної оцінки господарських ситуацій і прийняття стратегічних рішень щодо їх поліпшення. Матеріал систематизовано у відповідні розділи, розглядається багато різних прикладів, ситуаційних завдань. З вивчено матеріалу студент має можливість продемонструвати поглиблені знання в спеціалізованій області обліку та оподаткування з урахуванням специфіки діяльності агроформувань в сучасних умовах господарювання та шляхи їх ефективного вирішення. Поєднувати теорію і практику, а також приймати рішення та виробляти стратегію діяльності підприємств АПК для вирішення завдань
Опис: Дисципліна «Облік та оподаткування підприємств АПК» вивчає питання галузевих особливостей обліку та оподаткування ресурсів, праці та її оплати, господарських процесів, доходів, витрат і фінансових результатів; особливості складання звітності; облік ПДВ у підприємствах АПК; державна підтримка та податкове регулювання в аграрному секторі економіки.
Методи та критерії оцінювання: Для екзамену: Поточний контроль: усне опитування, розв’язування типових ситуаційних завдань та задач на практичних заняттях; екзаменаційний контроль: тестова і усна компонента.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: Практичні заняття - 30 балів Екзаменаційний контроль: Письмова компонента - 60 балів Усна компонента - 10 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Облік і оцінка земель сільськогосподарського призначення та прав їх оренди:посібник / Жук В. М., Бездушна Ю. С., Мельничук Б. В. та ін.; за ред. Жука В. М., Бездушної Ю. С., Мельничука Б. В. К.: ННЦ «ІАЕ», 2018. 120 с. 2. Облік витрат і калькулювання собівартості сільськогосподарської продукції:посібник / Жук В.М., Мельничук Б.В., Панадій О.П. та ін.; за ред. Мельничука Б.В., Панадія О.П. – К.: ННЦ «ІАЕ», 2019. – 144 с. 3. Задорожний З.В. Облік в галузях економіки: навч. посіб. / З. В. Задорожний, Є.К. Ковальчук, В.М. Панасюк. – К.: Хай-Тек Прес, 2019. – 540 с. 4. Фінансовий та управлінський облік на сільськогосподарських підприємствах: підручник / М.Ф. Огійчук, В.Я. Плаксієнко, М.І. Беленкова та ін. / за ред. М.Ф. Огійчука. – К.: Алерта, 2020. – 1058 с. 5. Облік і оподаткування земельних відносин у сільськогосподарській діяльності:Науково-практичне видання / Ю.С. Бездушна, О.В. Волошина, В.М. Жук та ін.; За ред. В.М. Жука, Б.В. Мельничука, В.М. Метелиці. – К.: Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки", 2021. – 200 с. Навчально-методичне забезпечення: 1. Електронний навчально-методичний комплекс «Облік та оподаткування підприємств АПК» [Електронний ресурс] / Т.П. Шепель – Режим доступу: Vns.lpnu.ua/ course/ view.ph?id=6943 сертифікат № 02695, реєстраційний номер Е41-237-744/2019 від 06.03.2019 р.). 2. Конспект лекцій з дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та заочної форм навчання. Укл.: Т.П. Шепель – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2020. – 54 с. 3. Методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання. Укл.: Т.П. Шепель – Львів: Національний університет «Львівська політехніка», 2019. – 77 с. №8857 від 10.09.2019р. 4. Методичні рекомендації до самостійної позааудиторної роботи з дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання. Укл.: Т.П. Шепель – Львів: Національний університет «Львівська політехніка», 2019. – 86 с. №8856 від 10.09.2019р. 5. Методичні рекомендації до виконання контрольної роботи з дисципліни «Облік та оподаткування підприємств АПК» для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти заочної форми навчання. Укл.: Т.П. Шепель – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2019. – 46 с. №8858 від 10.09.2019р.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).