Управління експортно-імпортними операціями в умовах євроінтеграції

Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.04.E.090
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Зовнішньоекономічна та митна діяльність
Лектор: д.е.н., проф. Двуліт З.П.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення навчальної дисципліни є оволодіння студентами сучасного економічного мислення та системи спеціальних знань у галузі управління експортно-імпортними операціями, засвоєння основних теоретичних положень та опанування необхідними практичними навичками, що мають забезпечувати ефективність їх діяльності як управлінців в галузі менеджменту на підприємстві в умовах європейської інтеграції.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів освіти компетентностей: загальні компетентності (ЗК): ЗК7. Здатність спілкуватися іноземною мовою. ЗК8. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій. ЗК14. Здатність працювати у міжнародному контексті. фахові компетентності спеціальності (ФКС): ФКС5. Здатність управляти організацією та її підрозділами через реалізацію функцій менеджменту. ФКС7. Здатність обирати та використовувати сучасний інструментарій менеджменту. фахові компетентності професійного спрямування (ФКП): ФКП3.1. Поглиблені знання і розуміння теоретико-прикладних засад широкого спектру різновидів зовнішньоекономічної діяльності та технології їх реалізації, міжнародного бізнесу та митної справи. ФКП3.2. Уміння реалізовувати процеси управління зовнішньоекономічною діяльністю на засадах виконання функцій менеджменту, формування методів менеджменту, розроблення управлінських рішень, здійснення керівництва.
Результати навчання: ПРН3. Демонструвати знання теорій, методів і функцій менеджменту, сучасних концепцій лідерства. ПРН4. Демонструвати навички виявлення проблем та обґрунтування управлінських рішень. ПРН8. Застосовувати методи менеджменту для забезпечення ефективності діяльності організації. ПРН20. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів реалізації зовнішньоекономічних операцій, їх організаційного, фінансового, ресурсного, юридичного, логістичного, митного, транспортного, експедиційного, страхового, управлінського супроводу. ПРН21. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів міжнародної співпраці та міжнародного бізнесу, інтегрування та глобалізації, факторів та параметрів сучасного міжнародного економічного середовища, систем управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: 1. Технологія зовнішньоекономічних операцій. 2. Зовнішньоекономічні операції та контракти.
Короткий зміст навчальної програми: Дослідження діяльності підприємства до експортно-імпортних операцій. Загальні процедури імпорту до ЄС та експорту з ЄС. Розробка експортного плану. Варіант структури експортного плану. Торгові посередники в управлінні експортно-імпортних операцій. Методи виходу на іноземний ринок. Передумови для успішного пошуку контрагентів з країн ЄС. Передумови для успішного пошуку контрагентів з країн ЄС. Експортний контракт. Імпортний контракт. Підготовка товару до експорту. Відправка товару до ЄС. Ціноутворення, умови продажу, методи платежу при експортно-імпортних операціях. Тарифні квоти у торгівлі з Європейським Союзом. Довідкові бази щодо оподаткування та митного регулювання в ЄС. Законодавство та захист прав інтелектуальної власності в ЄС. Вимоги до маркування знаком відповідності «СЕ». Статистичні бази даних торгової статистики (експорт-імпорт). Статистичні бази даних щодо експортно-імпортних операцій в Україні та країнах ЄС. Електронні інструменти експорту в ЄС для малого та середнього бізнесу.
Опис: Тема 1. Дослідження діяльності підприємства до експортно-імпортних операцій. Основні поняття та категорії. Перешкоди в реалізації експортного потенціалу України. Оцінка експортної готовності підприємства. Попередній відбір закордонних ринків та дослідження ринку. Культурні фактори при здійснення експортно-імпортних операцій. Тема 2. Статистичні бази даних торгової статистики країн Європейського Союзу. Експортний план. База статистичної інформації Trade Map. Отримання торгової статистики на ресурсі служба підтримки експорту Trade Helpdesk. База статистичних даних EUROSTAT. Експортна стратегія компанії. Розробка експортного плану. Варіант структури експортного плану. Тема 3. Торгові посередники в управлінні експортно-імпортними операціями. Методи виходу на іноземний ринок. Види посередників. Пошук іноземного посередника. Глобальні торгові посередники. Місцеві торгові посередники. Підходи до експорту. Основні переваги та недоліки. Прямий експорт. Комбіновані методи виходу на іноземний ринок. Інші методи виходу на іноземний ринок. Тема 4. Передумови для успішного пошуку контрагентів з країн ЄС. Експортний контракт. Імпортний контракт. Показники успіху пошуку нових бізнес-партнерів. Знаходження партнера через співпрацю з галузевими асоціаціями ЄС. Оцінка та перевірка потенційних партнерів. Укладання контракту із закордонним партнером/представником. Доцільність розробки власної моделі контракту для іноземних партнерів. Умови продажу. Тема 5. Підготовка товару до експорту. Відправка товару до ЄС. Ціноутворення та умови продажу при експортно-імпортних операціях. Підготовка товару до експорту. Адаптація бренду до іноземного ринку. Відправка товару. Ціноутворення, ціни та умови продажу. Фінансування експортних операцій. Продаж закордоном та після продажне обслуговування. Тема 6. Тарифні квоти у торгівлі з Європейським Союзом. Довідкові бази щодо оподаткування та митного регулювання в ЄС. Розподіл тарифних квот у рамках угоди про Асоціацію. Знаходження поточної інформації про рівні використання тарифних квот українськими виробниками. Митні бази даних. Податкові бази даних. Тема 7. Захист прав інтелектуальної власності в ЄС. Вимоги до маркування продукції в Європейському Союзі. Інтелектуальна власність: отримання інформації і захист прав щодо торгових марок, об’єктів дизайну та інших прав у ЄС. Реєстрація торгових марок, об’єктів дизайну в межах єдиного ринку ЄС. Перевірка надійності та репутації контрагента. Вимоги до продукції у Європейському Союзі. Маркування СЄ та безпечність нехарчових товарів. Інформація щодо вимог та експорту харчової продукції до ЄС. Тема 8. Електронні інструменти експорту в ЄС для малого та середнього бізнесу. Ведення бізнесу онлайн. Робота з соціальними мережами. Робота з платформами електронної торгівлі.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль складається з усного опитування на лекційних, практичних та лабораторних заняттях, оцінки активності, внесених пропозицій, оригінальних рішень, уточнень i визначень тощо; письмового розв’язання тестових вправ та задач у ВНС; підготовки презентацій, доповідей та виступів (максимальна оцінка за кожну – 5 балів); виконання та захист 4 лабораторних робіт (максимальна оцінка за кожну – 5 балів). Екзаменаційний контроль складається з письмової компоненти (виконання тестів 10 – максимальна оцінка 20 балів, 2 теоретичних питань (максимальна оцінка 5 балів за кожне питання), задачі (максимальна оцінка – 10 балів) та усної компоненти (відповідь на 3 питання, максимальна оцінка за відповідь на кожне з питань оцінюється в 5 балів).
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль (45 балів): практичні роботи (5 балів), лабораторні роботи (30 балів), письмове розв’язання тестових вправ та задач у ВНС (10 балів). Підсумковий контроль (55 балів): письмова компонента (35 балів), усна компонента (20 балів).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» №959-XII від 16.04.91 р. 2. Закон України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» №330-XIV від 22.12.98 р. 3. Закон України «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту» №331-XIV від 22.12.98 р. 4. Інструкція Держекспортконтролю України «Про затвердження Інструкції про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю» №163 від 03.08.1998 р. 5. Закон України «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» №332-XIV від 22.12.1998 р. 6. Постанова Національного банку України «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями» №136 від 24.03.1999 р. 7. Митний кодекс України №4495-VI від 13.03.2012 р. 8. Закон України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» №549-IV від 20.02.2003 р. 9. Наказ Мінагрополітики України «Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалізації підкарантинних матеріалів» №414 від 23.08.2005 р. 10. Статистичний збірник «Співробітництво між Україною та країнами ЄС». https://ukrstat.org/uk/druk/publicat/Arhiv_u/10/Arch_ES_zb.htm. 11. Офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. http://www.me.gov.ua. 12. Програма TRADE MAP (Trade statistics for international business development) (https://www.trademap.org). 13. Сайт державної підтримки українського експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. http://www.ukrexport.gov.ua. 14. Офіційний сайт Державної служби статистики України. http://ukrstat.gov.ua/. 15. Євроінтеграційний портал. https://eu-ua.org. 16. Енциклопедія з експортування в ЄС на засадах ПВЗВТ. https://drive.google.com/file/d/0BxGHsVN8dq3ob2JxM2xiX283Zm8/view. 17. Онлайн-ресурс Служби підтримки експорту ЄС – EU Export Helpdesk: http://trade.ec.europa.eu/tradehelp/.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Управління експортно-імпортними операціями в умовах євроінтеграції (курсова робота)

Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.04.E.092
Кількість кредитів: 2.00
Кафедра: Зовнішньоекономічна та митна діяльність
Лектор: д.е.н., проф. Двуліт З.П.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення навчальної дисципліни є оволодіння студентами сучасного економічного мислення та системи спеціальних знань у галузі управління експортно-імпортними операціями, засвоєння основних теоретичних положень та опанування необхідними практичними навичками, що мають забезпечувати ефективність їх діяльності як управлінців в галузі менеджменту на підприємстві в умовах європейської інтеграції.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів освіти компетентностей: загальні компетентності (ЗК): ЗК7. Здатність спілкуватися іноземною мовою. ЗК8. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій. ЗК14. Здатність працювати у міжнародному контексті. фахові компетентності спеціальності (ФКС): ФКС5. Здатність управляти організацією та її підрозділами через реалізацію функцій менеджменту. ФКС7. Здатність обирати та використовувати сучасний інструментарій менеджменту. фахові компетентності професійного спрямування (ФКП): ФКП3.1. Поглиблені знання і розуміння теоретико-прикладних засад широкого спектру різновидів зовнішньоекономічної діяльності та технології їх реалізації, міжнародного бізнесу та митної справи. ФКП3.2. Уміння реалізовувати процеси управління зовнішньоекономічною діяльністю на засадах виконання функцій менеджменту, формування методів менеджменту, розроблення управлінських рішень, здійснення керівництва.
Результати навчання: ПРН3. Демонструвати знання теорій, методів і функцій менеджменту, сучасних концепцій лідерства. ПРН4. Демонструвати навички виявлення проблем та обґрунтування управлінських рішень. ПРН8. Застосовувати методи менеджменту для забезпечення ефективності діяльності організації. ПРН20. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів реалізації зовнішньоекономічних операцій, їх організаційного, фінансового, ресурсного, юридичного, логістичного, митного, транспортного, експедиційного, страхового, управлінського супроводу. ПРН21. Здатність продемонструвати поглиблені знання і розуміння процесів міжнародної співпраці та міжнародного бізнесу, інтегрування та глобалізації, факторів та параметрів сучасного міжнародного економічного середовища, систем управління зовнішньоекономічною та митною діяльністю.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні та супутні навчальні дисципліни Управління експортно-імпортними операціями в умовах євроінтеграції Наступні навчальні дисципліни Методи моделювання зовнішньоекономічної діяльності
Короткий зміст навчальної програми: Дослідження діяльності підприємства до експортно-імпортних операцій. Загальні процедури імпорту до ЄС та експорту з ЄС. Розробка експортного плану. Варіант структури експортного плану. Торгові посередники в управлінні експортно-імпортних операцій. Методи виходу на іноземний ринок. Передумови для успішного пошуку контрагентів з країн ЄС. Передумови для успішного пошуку контрагентів з країн ЄС. Експортний контракт. Імпортний контракт. Підготовка товару до експорту. Відправка товару до ЄС. Ціноутворення, умови продажу, методи платежу при експортно-імпортних операціях. Тарифні квоти у торгівлі з Європейським Союзом. Довідкові бази щодо оподаткування та митного регулювання в ЄС. Законодавство та захист прав інтелектуальної власності в ЄС. Вимоги до маркування знаком відповідності «СЕ». Статистичні бази даних торгової статистики (експорт-імпорт). Статистичні бази даних щодо експортно-імпортних операцій в Україні та країнах ЄС. Електронні інструменти експорту в ЄС для малого та середнього бізнесу.
Опис: Тема 1. Дослідження діяльності підприємства до експортно-імпортних операцій. Основні поняття та категорії. Перешкоди в реалізації експортного потенціалу України. Оцінка експортної готовності підприємства. Попередній відбір закордонних ринків та дослідження ринку. Культурні фактори при здійснення експортно-імпортних операцій. Тема 2. Статистичні бази даних торгової статистики країн Європейського Союзу. Експортний план. База статистичної інформації Trade Map. Отримання торгової статистики на ресурсі служба підтримки експорту Trade Helpdesk. База статистичних даних EUROSTAT. Експортна стратегія компанії. Розробка експортного плану. Варіант структури експортного плану. Тема 3. Торгові посередники в управлінні експортно-імпортними операціями. Методи виходу на іноземний ринок. Види посередників. Пошук іноземного посередника. Глобальні торгові посередники. Місцеві торгові посередники. Підходи до експорту. Основні переваги та недоліки. Прямий експорт. Комбіновані методи виходу на іноземний ринок. Інші методи виходу на іноземний ринок. Тема 4. Передумови для успішного пошуку контрагентів з країн ЄС. Експортний контракт. Імпортний контракт. Показники успіху пошуку нових бізнес-партнерів. Знаходження партнера через співпрацю з галузевими асоціаціями ЄС. Оцінка та перевірка потенційних партнерів. Укладання контракту із закордонним партнером/представником. Доцільність розробки власної моделі контракту для іноземних партнерів. Умови продажу. Тема 5. Підготовка товару до експорту. Відправка товару до ЄС. Ціноутворення та умови продажу при експортно-імпортних операціях. Підготовка товару до експорту. Адаптація бренду до іноземного ринку. Відправка товару. Ціноутворення, ціни та умови продажу. Фінансування експортних операцій. Продаж закордоном та після продажне обслуговування. Тема 6. Тарифні квоти у торгівлі з Європейським Союзом. Довідкові бази щодо оподаткування та митного регулювання в ЄС. Розподіл тарифних квот у рамках угоди про Асоціацію. Знаходження поточної інформації про рівні використання тарифних квот українськими виробниками. Митні бази даних. Податкові бази даних. Тема 7. Захист прав інтелектуальної власності в ЄС. Вимоги до маркування продукції в Європейському Союзі. Інтелектуальна власність: отримання інформації і захист прав щодо торгових марок, об’єктів дизайну та інших прав у ЄС. Реєстрація торгових марок, об’єктів дизайну в межах єдиного ринку ЄС. Перевірка надійності та репутації контрагента. Вимоги до продукції у Європейському Союзі. Маркування СЄ та безпечність нехарчових товарів. Інформація щодо вимог та експорту харчової продукції до ЄС. Тема 8. Електронні інструменти експорту в ЄС для малого та середнього бізнесу. Ведення бізнесу онлайн. Робота з соціальними мережами. Робота з платформами електронної торгівлі.
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання змістового наповнення роботи: 50%; перевірка оформлення роботи: 20%; усне опитування: 30%.
Критерії оцінювання результатів навчання: Оцінювання знань студентів під час поточного та семестрового контролю з навчальної дисципліни «Управління експортно-імпортними операціями в умовах євроінтеграції» проводиться згідно з Положенням «Про організацію та проведення поточного і семестрового контролю результатів навчання студентів», затвердженим ректором Національного університету «Львівська політехніка» від 30 серпня 2018 р. Оцінювання результатів навчання та досягнень студента здійснюється відповідно до інституційної 100-бальної шкали: 88-100 балів – атестований з оцінкою «відмінно»; 71-87 балів – атестований з оцінкою «добре»; 50-70 балів – атестований з оцінкою «задовільно»; 26-49 – «не атестований»; 00-25 балів – «не атестований» – оцінка «незадовільно». Рівень знань в межах встановленої максимальної кількості балів встановлюється наступним чином: А – оцінку «відмінно» (88-100 балів) виставляють за глибокі знання навчального матеріалу модуля, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і розвитку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач. В – оцінку «добре» (80-87 балів) виставляють за міцні знання навчального матеріалу модуля, включаючи розрахунки, аргументовані відповіді на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач. С – оцінку «добре» (71-79 балів) виставляють за міцні знання навчального матеріалу модуля, включаючи розрахунки, аргументовані відповіді на поставлені питання, які, однак, місять певні (неістотні) неточності, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач. D – оцінку «задовільно» (61-70 балів) виставляють за посередні знання навчального матеріалу модуля, мало аргументовані відповіді, слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач. Е – оцінку «задовільно» (50-60 балів) виставляють за слабкі знання навчального матеріалу модуля, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач. FX – оцінку «незадовільно» з можливістю повторного складання екзамену (26-49 балів) виставляють за незнання значної частини навчального матеріалу модуля, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач. F – оцінку «незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням модуля (навчальної дисципліни) (00-25 балів) виставляють за незнання значної частини навчального матеріалу модуля, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» №959-XII від 16.04.91 р. 2. Закон України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» №330-XIV від 22.12.98 р. 3. Закон України «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту» №331-XIV від 22.12.98 р. 4. Інструкція Держекспортконтролю України «Про затвердження Інструкції про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю» №163 від 03.08.1998 р. 5. Закон України «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» №332-XIV від 22.12.1998 р. 6. Постанова Національного банку України «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями» №136 від 24.03.1999 р. 7. Митний кодекс України №4495-VI від 13.03.2012 р. 8. Закон України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» №549-IV від 20.02.2003 р. 9. Наказ Мінагрополітики України «Про затвердження Фітосанітарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалізації підкарантинних матеріалів» №414 від 23.08.2005 р. 10. Статистичний збірник «Співробітництво між Україною та країнами ЄС». https://ukrstat.org/uk/druk/publicat/Arhiv_u/10/Arch_ES_zb.htm. 11. Офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. http://www.me.gov.ua. 12. Програма TRADE MAP (Trade statistics for international business development) (https://www.trademap.org). 13. Сайт державної підтримки українського експорту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. http://www.ukrexport.gov.ua. 14. Офіційний сайт Державної служби статистики України. http://ukrstat.gov.ua/. 15. Євроінтеграційний портал. https://eu-ua.org. 16. Енциклопедія з експортування в ЄС на засадах ПВЗВТ. https://drive.google.com/file/d/0BxGHsVN8dq3ob2JxM2xiX283Zm8/view. 17. Онлайн-ресурс Служби підтримки експорту ЄС – EU Export Helpdesk: http://trade.ec.europa.eu/tradehelp/.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).