Виконання магістерської кваліфікаційної роботи

Спеціальність: Комп'ютерні системи управління рухомими об'єктами (автомобільний транспорт)
Код дисципліни: 7.122.07.O.014
Кількість кредитів: 18.00
Кафедра: Комп'ютеризовані системи автоматики
Лектор: Шпак Оксана Іванівна
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Випускну кваліфікаційну роботу виконують на завершальному етапі навчання студентів за спеціалізацією за спеціалізацією «Комп'ютерні системи управління рухомими об'єктами (автомобільний транспорт)» спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» (магістерська робота) та за спеціалізацією «Комп'ютеризовані системи управління та автоматика» з метою: - здобуття поглиблених теоретичних та практичних знань і вмінь з методології наукової діяльності на основі використання методів комп’ютерних наук, а також дозволять ефективно розв’язувати завдання відповідного рівня професійної діяльності, які орієнтовані на дослідження, розв’язання задач проєктування, розгортання, інтегрування, тестування, впровадження та експлуатацію комп’ютерних систем та технологій у різних галузях господарської діяльності пов’язаних із метою магістерської кваліфікаційної роботи. Тему кваліфікаційної роботи визначають на засіданні кафедри комп’ютеризовані системи автоматики за пропозицією керівника теми та погодження зі студентом.
Завдання: Тематика робіт повинна відповідати сучасному стану та перспективним напрямкам розвитку спеціальностей «Комп’ютерні науки» у напрямі розроблення та аналізування алгоритмів розв’язання обчислювальних та логічних задач у предметній області комп’ютерних наук, використання методів та підходів до управління ІТ-проєктами і принципів командної роботи, нових технологій, методик та парадигм, розроблення і використання спеціалізованого програмного забезпечення та цифрових технологій для створення систем автоматизації, бути пов’язаною з вирішенням практичних завдань підприємств та організацій, тематикою наукової роботи кафедри комп’ютеризовані системи автоматики та з напрямами діяльності її філій та підприємств і установ-партнерів й відповідати вимогам кваліфікаційної характеристики магістра галузі знань «Інформаційні технології» . Тематика робіт повинна передбачати можливість самостійного вирішення інженерних і наукових завдань та виявлення елементів самостійності дослідницької роботи. Тема є не лише назвою кваліфікаційної роботи, а й наміченим результатом дослідження, скерованим на вирішення конкретної проблеми.
Результати навчання: Виконання кваліфікаційної роботи передбачає такі програмні результати навчання для магістрів (спеціальність 122 «Комп’ютерні науки»): - ПРН6. Знання комп’ютерного моделювання та обробки даних, чмсельних методів, методів оптимізації та дослідження операцій, паралельних обчислень. - ПРН7. Знання інтелектуального аналізу даних, технологій видобування і збереження інформації, середовищ і систем високопродуктивних обчислень. - ПРН9. Знання сервіс-орієнтованих обчислень і архітектур, методів і технологій хмарних систем, розподілених обчислень. - ПРН10. Знання технології блокчейнів для розподілених баз даних, семантики для вилучення знань із даних, онтології, мікросервісів, контейнерів і програмних інтерфейсів АРІ в технологіях інтелектуальних обчислень, мов побудови запитів пошукових систем. - ПРН18. Знання сучасних платформ програмування і моніторингу програмних систем, методів і технологій алгоритмізації і програмування, технологій вебпрограмування і вебдизайну, існуючих парадигм програмування; перспектив розвитку та змін парадигм програмування і моделювання програм. - ПРН19. Знання методів та підходів до управління ІТ-проєктами і принципів командної роботи, нових технологій, методик та парадигм, досягнень вітчизняної та закордонної науки з основ управління проєктами. - ПРН26. Уміння обробляти отримані результати, аналізувати та осмислюватит їх, подавати результати роботи та обґрунтовувати запропоновані рішення на сучасному науково-технічному і професійному рівні. - ПРН31. Уміння використовувати у практичній діяльності математичні методи, технології проєктування інформаційного та програмного забезпечення, проєктувати та програмно реалізовувати методи комп’ютерної обробки великих за обсягом даних. - ПРН40. Вміти створювати бездротові технології для мереж різного призначення: супутникового зв’язку з використанням станцій VSAT, корпоративних систем за технологією WiFi для певної території та інших.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: всі дисципліни, які вивчалися на протязі магістерського рівня практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи
Короткий зміст навчальної програми: Атестація здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Комп'ютерні системи управління рухомими об'єктами (автомобільний транспорт)» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології» здійснюється у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи. Кваліфікаційна робота повинна передбачати вирішення складного завдання дослідницького та/або інноваційного спрямування у сфері інформаційних технологій, комп'ютерних систем управління та комп’ютерно-інтегрованих технологій, а також забезпечувати академічну доброчесність.
Опис: Загальний план кваліфікаційної роботи складається до початку безпосереднього дослідження, ґрунтуючись на назві теми. Процес розроблення плану є за суттю механічним. Розділи визначеної структури потрібно конкретизувати стосовно теми кваліфікаційної роботи. Кваліфікаційну роботу виконують на основі аналітичного вивчення літератури за фахом та індивідуального завдання і подають у формі пояснювальної записки і графічного матеріалу. Графічний матеріал до кваліфікаційної роботи виконують у формі презентацій. Пояснювальна записка складається з основної (описової) частини та додатків. До додатків належать роздруки програмної реалізації, вхідних і вихідних документів системи. За потреби, за погодженням із керівником, до додатків можна зарахувати й інші матеріали. При виконанні роботи групою студентів (комплексна кваліфікаційна робота) кожен із них виконує власне індивідуальне завдання та окремо оформляє результати роботи. Наявність спільної ідентичної частини у пояснювальних записках групи не допускається. Загальний обсяг пояснювальної записки кваліфікаційної роботи повинна становити для для магістрів – 60-80 сторінок тексту.
Методи та критерії оцінювання: 1. Перевірка готовності та виконання магістерської кваліфікаційної роботи. 2. Перевірка виконання графічного матеріалу. 3. Захист.
Критерії оцінювання результатів навчання: Відмінно - 94 Добре - 80 Задовільно - 60 Студентам, які успішно склали державні іспити, а також захистили кваліфікаційну роботу, рішенням екзаменаційної комісії присвоюють кваліфікацію відповідно до отриманої спеціальності і видають диплом встановленого зразка. У тих випадках, коли захист роботи не відповідає кваліфікаційній характеристиці, ЕК приймає рішення про те, що студент не захистив кваліфікаційну роботу, тобто отримав незадовільну оцінку, що відзначається у протоколі засідання комісії. Студента, який отримав незадовільну оцінку під час захисту кваліфікаційної роботи, відраховують із закладу вищої освіти. Йому видають академічну довідку відповідного зразка. Якщо студент не з’явився на засідання ЕК, то в протоколі комісії зазначають, що він не є атестований через неприбуття на засідання комісії. Студенти, що не атестовані у затверджений термін, мають право на повторну атестацію в наступний термін роботи ЕК протягом трьох років після закінчення закладу вищої освіти. У випадках, коли захист кваліфікаційної роботи визнають незадовільним, комісія встановлює, чи може студент подати на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням, чи він повинен опрацювати нову тему, визначеною кафедрою. Студентам, які під час повторного захисту отримали незадовільну оцінку, видають академічну довідку встановленого зразка.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Nakonechny A., Veres Z. The wavelet based trained filter for image interpolation // The 1-th IEEE International Conference on Data Stream Mining & Processing, 23-27 August 2016, Lviv, Ukraine, pp. 218-221. (Scopus). 2. Fedak V., Nakonechny A. // Video de-noising using adaptive wavelet thresholding // The 1-th IEEE International Conference on Data Stream Mining & Processing, 23-27 August 2016, Lviv, Ukraine, pp. 222-225. (Scopus). 3. Musii R., Drohomyretska K., Klapchuk M., Goshko L.,Veselovska O., Nakonechnyy A. “Computer Investigation of the Process of Thermoelastic Energy Dissipation in the Electroconductive Hollow Cylinder Under the Radioimpulse Action”, 2018 XIV-th International Conference on Perspective Technologies and Methods in MEMS Design, (MEMSTECH), PROCEEDINGS, Polyana, April 18-22, 2018, pp 40-43, (Scopus). 4. R.S. Musii, A.Y. Nakonechnyy Mathematical model for temperature estimation forecasting of electrically conductive plate elements under action of pulsed electromagnetic radiation of radio-frequency range // Mathematical Modeling and Computing, 2021, Volume 8, Number 1 : pp. 35–42, (Scopus). 5. A. Nakonechnyi, D. Mozola, R. Musiy EVALUATION OF NOISE SIGNALS IN WAVELET DOMAIN 2021 XVII-th International Conference on Perspective Technologies and Methods in MEMS Design, (MEMSTECH), PROCEEDINGS, Polyana, May 12-15, 2021, pp 40-43, (Scopus). 6. Наконечний А.Й., Верес З.Є. Інтернет речей і сучасні технології // Вісник Національного університету «Львівська політехніка», серія Автоматика, вимірювання та керування. - 2016.- № 852 . – С.3 -¬ 8. 7. Наконечний А.Й. Інтернет речей, захоплення чи перспективна технологія // Збірник праць XIII Міжнародної конференції «Контроль і управління в складних системах (КУСС-2016)», Вінниця, 3-6 жовтня 2016 р. С.3-6. 8. Lagun I., Nakonechnyi A. "Selection of wavelet basis for the effectiveness processing of signals". Вестник Брестского государственного технического университета, ФИЗИКА, МАТЕМАТИКА, ИНФОРМАТИКА Научно-теоретический журнал - 2016. - №5. – С.69 – 73. 9. Лагун І.І. Багатокритеріальна оптимізація вибору базових функцій в процесі малохвильового перетворення сигналів / Лагун І.І., Наконечний А.Й. // Науковий збірник Української академії друкарства “Комп’ютерні технології друкарства” –Львів. 2017. № 37- С.63 – 67. (Copernicus). 10. Лагун І.І. Багатокритеріальна оптимізація вибору базових функцій в процесі малохвильового перетворення сигналів / Лагун І.І., Наконечний А.Й. // Науковий збірник Української академії друкарства “Комп’ютерні технології друкарства” –Львів. 2017. № 37- С.63 – 67. (Copernicus). 11. Lagun I., Nakonechnyy A., Samotyy V. "Using the Fuzzy Logic to Optimize the Selection of Systems Mother Wavelet " The Fourth International Conference on ‘Automatic Control and Information Technology’ Cracow, Poland December 14-16, 2017, pp227 -234. 12. Lagun I., Nakonechnyy A., Samotyy V. "Using fuzzy logic to optimise the selection of mother wavelets" Kracow University of Technology, Technical Transactions, Issue 3, Volume 2018 ((115), 107 – 114pp. 13. Nakonechnyy A., Berezhnyi I. “Identification of Drones in a Defined Territory” Збірник праць ХХV Міжнародної конференції з автоматичного управління «Автоматика 2018», Львів, 18-19 вересня 2018 р. С.201-202. 14. Nakonechnyy A., Hetman O. “Work Diagnostics of the Vehicle’s Engine Using Vibroacoustic Characteristic” Збірник праць ХХV Міжнародної конференції з автоматичного управління «Автоматика 2018», Львів, 18-19 вересня 2018 р. С.203-204. 15. Nakonechnyy A. Identification of drones in a defined territory” / Nakonechnyy A., Berezhnyi I.// Науковий збірник Української академії друкарства “Комп’ютерні технології друкарства” –Львів. 2018. № 1 (39)- С.31 – 39. (Copernicus). 16. Наконечний А.Й., Ванько В.М. Особливості побудови кіберфізичної системи для управління процесами виробництва на основі сучасних технологій // Вісник Національного університету «Львівська політехніка», серія Автоматика, вимірювання та керування. - 2018.- № 907 . – С.11 – 18. 17. Наконечний А.Й., Гетьман О.Л. Методи та засоби діагностування роботи двигуна автомобіля за оцінкою його віброакустичних характеристик // Вісник Національного університету «Львівська політехніка», серія Автоматика, вимірювання та керування. - 2018.- № 907 . – С.38 – 43. 18. Наконечний А.Й. Взаємне опрацювання широкосмугових сигналів // Збірник праць V Міжнародної конференції з автоматичного управління та інформаційних технологій «ICACIT - 2019», Львів, 20-22 червня 2019 р. С.7 -9. 19. Лагун І.І., Наконечний А.Й., Стахів Р.І. Програмна реалізація однокритеріального та багатокритеріального методів вибору базових вейвлет-функцій у середовищі GUI Matlab // Збірник праць V Міжнародної конференції з автоматичного управління та інформаційних технологій «ICACIT - 2019», Львів, 20-22 червня 2019 р. С.36 – 39. 20. Мусій Р.С., Наконечний А.Й., Бандирський Б.Й., Шиндер В.К., Орищин О.Г. Визначення джоулевого тепла та пондеромоторної сили у пластинчастому електропровідному елементі за дії зовнішнього неусталеного електромагнітного поля // Математичне та комп’ютерне моделювання. Серія: Технічні науки : збірник наукових праць.– 2019. – Вип. 20. – С. 88–98. 21. Мусій Р.С., Наконечний А.Й., Шиндер В.К., Андрусяк І. В., Бродяк О.Я. Методика побудови розв’язку двовимірної задачі електродинаміки для електропровідного тіла з плоскопаралельними межами за дії зовнішнього нестаціонарного електромагнітного поля // Математичне та комп’ютерне моделювання. Серія: Фізико-математичні науки : збірник наукових праць. – 2019. – Вип. 20. – С.40–50. 22. Наконечний А.Й., Мозола Д.М. Оцінка температури об’єктів на основі їх шумових характеристик з вейвлет-перетворенням сигналів // Науковий журнал «Автоматика, вимірювання та керування» Національного університету «Львівська політехніка», Т.1, № 1, 2019.– С.19 – 24. 23. Наконечний А.Й., Мозола Д.М. Підвищення якісних характеристик оцінки шумових сигналів // Тези доповідей XV Міжнародної конференції «Контроль і управління в складних системах (КУСС -2020) Винниця 8-10 жовтня 2020, С. 18 – 20. 24. Наконечний А.Й., Лагун І.І., Верес З.Є., Наконечний Р.А., Федак В.І. Теорія і практика обробки сигналів у малохвильовій (wavelet) області, під редакцією А.Й. Наконечного: Монографія. – Львів: Вид-во Растер-7, 2020–470с. 25. Бережний І.В., Наконечний А.Й., Система дистанційного моніторингу та керування кліматичними параметрами приміщень в процесі промислового виробництва // Науковий журнал «Автоматика, вимірювання та керування» Національного університету «Львівська політехніка», Т.1, № 2, 2020.– С.41- 47. 26. Nakonechnyi A., Shpak O. Mathematical model of “black box” operating system // Науковий збірник Української академії друкарства “Комп’ютерні технології друкарства” – Львів. 2021. № 1 (45) - С.6 – 16. (Copernicus). 27. A. Nakonechnyi, D. Horoshko, R. Nakonechnyi. Car engines diagnostics based on the evaluation of the mutual wavelet dependency. The 11th IEEE International Conference on Intelligent Data Acquisition and Advanced Computing Systems: Technology and Applications September 22-25, 2021 (Scopus).
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).