Основи автоматики і автоматизації енергетичних об'єктів

Спеціальність: Теплоенергетика
Код дисципліни: 6.144.00.O.080
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології
Лектор: Доцент, к.т.н., Брилинський Р. Б.
Семестр: 8 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ПР1. Знати і розуміти математику, фізику, хімію на рівні, необхідному для досягнення результатів освітньої програми. ПР9. Вміти знаходити необхідну інформацію в технічній літературі, наукових базах даних та інших джерелах інформації, критично оцінювати і аналізувати її. ПР13. Розуміти основні методики проектування і дослідження в теплоенергетиці, а також їх обмеження. ПР17. Аргументувати і доносити судження, які відбивають інженерні рішення в сфері теплоенергетики та відповідні соціальні, екологічні та етичні проблеми до фахівців і нефахівців.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Вища математика ч.1, ч.2, ч.3 Фізика ч.1, ч.2 Теоретичні основи теплотехніки Супутні і наступні навчальні дисципліни: Математичне моделювання в теплоенергетиці Експлуатація об’єктів теплоенергетики Котельні установки об’єктів теплоенергетики, ч.1, ч. 2
Короткий зміст навчальної програми: «Основи автоматики і автоматизації енергетичних об’єктів» є однією з важливих дисциплін спеціальності "Теплоенергетика" з підготовки бакалаврів для забезпечення ефективної та надійної роботи теплоенергетичних установок, зокрема на об’єктах теплоенергетики і ТЕС. Даний предмет дає змогу студентам засвоїти основи автоматики і автоматизації, насамперед енергетичних об’єктів, отримати знання про елементи систем автоматичного регулювання (САР), про класифікацію САР, перехідні процеси в САР, в тому числі типові, основні закони регулювання та поняття про вибір закону регулювання та розрахунок параметрів настроювання автоматичних регуляторів на базі часових характеристик об’єктів регулювання.технологічних параметрів барабанних і прямотечійних парогенераторів та їх допоміжного обладнання.
Методи та критерії оцінювання: Під час викладання даної дисципліни, використовуються наступні методи діагностики знань: - усне та фронтальне опитування студентів на лекціях та лабораторних заняттях; - на завершальних лекційних заняттях кожного з розділів курсу здійснюється поточний контроль у вигляді перевірки знань студентів з пройденого матеріалу в розділі. - перевірка письмових робіт (захист звітів до лабораторних робіт); - усна та письмова складова на іспиті.
Рекомендована література: 1. Основи автоматики та автоматизації: навч. посібник / Євген Пістун, Іван Стасюк. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. - 336 с. 2. Сітницький Ю.І., Конковський Є.Є. Автоматичне регулювання котельних установок. Вид-во Львівського університету. 1963.