Ядерні енергетичні установки

Спеціальність: Теплоенергетика
Код дисципліни: 6.144.00.O.075
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Теплоенергетика, теплові та атомні електричні станції
Лектор: доцент, к.фіз.-мат.н. Кузик Мирон Петрович
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ПР2. Знати і розуміти інженерні науки, що лежать в основі спеціальності «Теплоенергетика» відповідної спеціалізації, на рівні, необхідному для досягнення інших результатів освітньої програми, в тому числі певна обізнаність в останніх досягненнях науки і техніки у сфері теплоенергетики. ПР6. Виявляти, формулювати і вирішувати інженерні завдання у теплоенергетиці; розуміти важливість нетехнічних (суспільство, здоров'я і безпека, навколишнє середовище, економіка і промисловість) обмежень. ПР7. Розробляти і проектувати складні вироби в теплоенергетичній галузі, процеси і системи, що задовольняють встановлені вимоги, які можуть включати обізнаність про технічні й нетехнічні (суспільство, здоров'я і безпека, навколишнє середовище, економіка і промисловість) аспекти. ПР11. Мати лабораторні / технічні навички, планувати і виконувати експериментальні дослідження в теплоенергетиці за допомогою сучасних методик і обладнання, оцінювати точність і надійність результатів, робити обґрунтовані висновки. ПР13. Розуміти основні методики проектування і дослідження в теплоенергетиці, а також їх обмеження.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: – пререквізити: Вища математика, Фізика, Хімія – кореквізити: – Технічна термодинаміка, Тепломасообмін
Короткий зміст навчальної програми: Схеми і склад обладнання ЯЕУ. Фізичні основи будови та роботи ядерного реактора. Типи ядерних реакторів. Ядерне паливо. Сповільнювачі. Теплоносії та робочі тіла ЯЕУ. Теплова схема АЕС і їх особливості. PWR, BWR, LGR, GCR i PHWR реактори. Реактори ВВЕР - 1000. Реактори на швидких нейтронах. Отруєння реакторів. Парогенератори і деаератори. Машинне обладнання АЕС. Трубопроводи, клапани та компенсатори тиску АЕС. Допоміжні системи АЕС. Режими роботи АЕС. Стаціонарні, перехідні і аварійні режими. Аварійна зупинка. Програми і системи управління АЕС. Радіаційна безпека.
Методи та критерії оцінювання: • Поточний контроль (30%): усне опитування • Підсумковий контроль (70%, екзамен): контрольні заходи
Рекомендована література: • М.В.Топольницький. Атомні електричні станції: Підручник для Вузів. – Львів: Видавництво “Бескид Біт” , 2005. – 524 с. • Л.С. Стерман. Теплова частина атомних електричних станцій.-М.: -1963.- 157 с.