Фізика конденсованого стану і квантово-розмірних систем

Спеціальність: Прикладна фізика та наноматеріали
Код дисципліни: 8.105.00.M.032
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Прикладна фізика і наноматеріалознавство
Лектор: д.ф.-м.н. Лукіянець Б.А.
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: 1. Здатність продемонструвати систематичні знання сучасних методів проведення досліджень в області прикладної фізики та наноматеріалів. 2. Здатність продемонструвати поглиблені знання у вибраній області наукових досліджень. 3. Здатність продемонструвати розуміння впливу технічних рішень в суспільному, економічному і соціальному контексті. 4. Здійснювати пошук, аналізувати і критично оцінювати інформацію з різних джерел. 5. Застосовувати знання і розуміння для розв’язування задач синтезу та аналізу елементів та систем, характерних обраній області наукових досліджень. 6. Застосовувати системний підхід, інтегруючи знання з інших дисциплін та враховуючи нетехнічні аспекти, під час розв’язання теоретичних та прикладних задач обраної області наукових досліджень. 7. Поєднувати теорію і практику, а також приймати рішення та виробляти стратегію розв’язання науково-прикладних задач з урахуванням загальнолюдських цінностей, суспільних, державних та виробничих інтересів. 8. Оцінювати доцільність та можливість застосування нових методів і технологій в задачах синтезу наноматеріалів та розв’язанні задач прикладної фізики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: - Супутні і наступні навчальні дисципліни Фізика супрамолекулярних структур та пристроїв.
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна має дві важливих складових. У першій частині курсу викладаються особливості керуванням речовиною у рідкому стані, особливості наноструктурування при фазових переходах рідина-тверде тіло. Це все дуже важливо при синтезі наночастинок та наноструктур. А далі, у другій частині, описані на мові квантової фізики властивості нанорозмірних частинок виходячи у першу чергу з енергетичного спектру. Розглядаються квантові ями, дроти, точки, надгратки, гетероструктури тощо.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (40%): усне опитування, презентації на семінарах, контрольні роботи, індивідуальні письмові роботи. - Випускний тест (60%): іспит.
Рекомендована література: 1. Зенон Готра, Іван Григорчак, Богдан Лукіянець, Іннеса Большакова, Па-вло Стахіра, Леонід Політанський. Наноелектроніка / за ред Готри З. Ю. – Львів: Ліга-Прес, 2009. – 344 с. 2. Зенон Готра, Іван Григорчак, Богдан Лукіянець, Віктор Махній, Сергій Павлов, Леонід Політанський, Ежи Потенські. Субмікронні та нанороз-мірні структури електроніки: Підручник. – Чернівці: Вид-во та друк. «Технологічний Центр». 2014. - 839 с.